OJB2017

Date esențiale:

OLIMPIADA JUDEȚEANÃ DE BIOLOGIE 2017

Etapa pe şcoală/locală se va desfăşura la nivelul unităţilor de învăţământ – răspunde directorul unităţii de învăţământ.

     În urma desfăşurării acestei etape, şeful de catedră trimite lista finală cu elevii calificaţi din fiecare unitate şcolară, pentru fiecare nivel, către responsabilul de cerc/sector,  conform anexei 3 din PO.01.50/29.11.2016 ( vezi secțiunea Regulament)

- pentru fiecare nivel în parte vor fi alese lucrările cu note de minim 8,00, dar nu mai mult de 2 elevi x nr clase/nivel;

- lista cu elevii calificați la faza județeană va fi  trimisă în format electronic editabil(responsabilului de cerc/sector) şi în format tipărit(inspectorului școlar de specialitate), având semnătura şefului de catedră şi a conducătorului unităţii şcolare, precum  şi ştampila unităţii ;

Termen: 24 februarie 2017

Etapa judeţeană se va desfăşura în data de 11 martie 2017 la Colegiul Naţional „Iosif Vulcan” Oradea.

Procedura de desfăşurare a etapei pe şcoală/locală a olimpiadei de biologie a fost  transmisă responsabililor de cerc, membrilor  Consiliului consultativ al disciplinei pentru difuzare în teritoriu.

REGULAMENTUL PRIVIND DESFĂŞURAREA OLIMPIADEI DE BIOLOGIE ȘI A OLIMPIADEI INTERNAȚIONALE DE ȘTIINȚE A UNIUNII EUROPENE cu  Nr. 58414/ 10.12.2015 este valabil începând cu anul școlar 2015-2016.

 

Situația înscrierii

ID unitate
Denumire unitate
Nr. înscriși
Cl_7
Cl_9
Cl_10
Cl_11
Cl_12
3C.N. AVRAM IANCU STEI 4 - 2 - 2 -
4C.N. EMANUIL GOJDU ORADEA 12 1 4 2 4 1
5C.N. IOSIF VULCAN ORADEA 5 2 3 - - -
6C.N. MIHAI EMINESCU ORADEA 14 2 8 - 4 -
8C.N. SAMUIL VULCAN BEIUS 9 - 4 4 1 -
10C.T. ALEXANDRU ROMAN ALESD 8 1 4 2 - 1
36LIC. TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL ORADEA 5 3 2 - - -
37LIC. TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL ORADEA 5 3 - 2 - -
39LIC. TEORETIC ADY ENDRE ORADEA 4 4 - - - -
41LIC. TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA 2 - 1 - 1 -
42LIC. TEORETIC C-TIN SERBAN ALESD 10 3 2 1 4 -
43LIC. TEORETIC GABRIEL TEPELEA BOROD 3 1 - 2 - -
46LIC. TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA 1 1 - - - -
48LIC. TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 5 5 - - - -
51LIC. TEORETIC NR.1 BRATCA 3 2 1 - - -
59SC. GIM. DACIA ORADEA 4 4 - - - -
60SC. GIM. DIMITRIE CANTEMIR ORADEA 2 2 - - - -
74SC. GIM. NICOLAE BALCESCU ORADEA 4 4 - - - -
77SC. GIM. OCTAVIAN GOGA ORADEA 1 1 - - - -
78SC. GIM. OLTEA DOAMNA ORADEA 3 3 - - - -
89SC. GIM. NR. 1 CEICA 1 1 - - - -
119SC. GIM. NR.1 BULZ 2 2 - - - -
138SC. GIM. NR.1 POMEZEU 1 1 - - - -
152SC. GIM. NR.16 ORADEA 2 2 - - - -
157Lic. Don Orione 1 - - 1 - -
Total : 25 unitati

TOTAL

111

48

31

14

16

2

Centre

Nu sunt încă centre create la acest concurs (în cazul organizării într-o singură locație, menționată la descriere, nu vor fi create centre)

Rezultate

Rezultate

Rezultate partiale - ora: 16:49:00, 11.03.2017


Rezultate finale